
Tre viktige poeng med hjem fra Oslo
Tre meget viktige poeng ble med hjem i bagasjen fra Oslo i dag etter 2-1 seier over Skeid
Foto: Sportskollektivet
Kampen mot Skeid startet med ett smell i dag som gikk hardt utover Steffen Lie Skålevik som fikk seg ett kutt i hodet allerede etter 2 minutter spilt etter en hodeduell. Steffen fikk seg en turban på hodet og fortsette heldigvis kampen.
Etter 6 minutter kommer Skeid på farlig besøk i boksen vår og kommer til noen store sjangser på rad, men heldigvis så får vi ryddet unna.
Etter dette så kommer vi mer og mer med i kampen og begynner å få den inn i vårt spor og etter 18 minutter så sitter scoringen. Steffen Lie Skålevik blir spilt fint igjennom etter en stuss fra Emanuel Grønner på Magnus Rugland Ree sitt utspark. Alene med keeper så chipper Steffen ballen fint over keeper fra 16 meter og rett i mål.
Dessverre så scorer Skeid etter 22 minutter og det er fullt liv i kampen igjen og det er sjangser begge veier, men vi går til pause på stillingen 1-1.
Den andre omgangen starter med at vi tar kontroll på kampen og i det 49 minuttet så får vi uttelling. Filip Oprea finner Ole Kallevåg som står helt alene på 14 meters hold, Ole svinger ballen mot bakre stolpe og der er Emanuel Grønner og header ballen fint i mål.
Mot slutten av kampen så blir vi liggende og forsvare oss når Skeid presser på for utligning. Bakerst har vi Magnus Ree som har stengt buret etter ett baklengs tidligere i kampen og vi tar med oss alle tre poengene hjem til Åsane.