Tap i trøndelag

Åsane tapte 3-0 mot Levanger, men spilte egentlig en god kamp

Åsane reiste til nord-trøndelag uten å ha tapt på de siste fem kampene i OBOS-Ligaen. Levanger på sin side hadde ikke tapt på sine fire siste kamper i OBOS-Ligaen heller. Så det var duket for en tett og jevn kamp på Moan Kunstgress.

Kunstgresset på Moan var helt nytt denne sesongen og det var en veldig god matte og spille fotball på.
Så her lå forholdene til rette for en god fotball kamp.

Åsane kom godt i gang i starten av kampen og hadde initiativet i den første halvtimen av kampen. Geir André Herrem er veldig nærme og sende Åsane i ledelsen etter 22minutter av kampen. Mads Songve tar innkastet hurtig og han kaster Herrem rett igjennom Levanger forsvaret som sover litt i den situasjonen. Alene med Levanger sin keeper så klarer ikke Herrem å sette ballen i mål. Faye Lund redder forsøket fra Herrem.

Etter 28 minutter så får Levanger sin første avslutning på mål. De får en corner og som de fleste i OBOS-Ligaen vett så er Levanger veldig farlig på dødballer. Eirik Østgaard redder det første forsøket, men returen setter Levanger i mål mot spillets gang.

Etter målet er Levanger mer med i kampen og tar litt mer over spillet. I det 38minuttet får de nok en dødball. Ballen blir slått inn i feltet hvor Levanger´s Tom Erik Nordberg får stupheade ballen rimelig uforstyrret i mål.
Åsane klarer ikke å svare før pause og dermed leder Levanger 2-0 til pause.

God andre omgang

Åsane gjorde en god andre omgang og styrte spillet og spilte seg til en del gode muligheter, men det ville seg ikke helt foran Levanger sitt mål. Istedenfor er det Levanger som setter scorer den første gangen de er på Åsane sin banehalvdel i andre omgang. De tar Åsane på en kontring i det 59 minuttet og setter ballen i mål.

Åsane er fullt på høyde med Levanger bortsett fra i begge boksene, og det er jo som kjent der kampene avgjøres.

Nå venter en god treningsuke på Åsane før Arendal skal få smake på revansjen til Åsane etter dagens tap.

Kampfakta

  • Disse 11 startet

  • Eirik Østgaard

  • Sondre Bjørshol, Fredrik Heggland, Sindre Austevoll, Mads Songve

  • Kristoffer Nesse Stephensen, Simen Lassen, Joachim Soltvedt, Jonas Hestetun, Joakim Hammersland

  • Geir André Herrem

  • Bytter: 45min: Martin Ueland for Sondre Bjørshol. 71min: Stian Nygard for Simen Lassen og Vadim Manzon for Joachim Soltvedt

Annonse fra Obos-ligaen: