Sterk borteseier på Sør Arena

Etter en tett og jevn kamp dunket Barmen Åsane opp i ledelsen like før slutt og sørget for årets første seier

Det ble en tett batalje på Sør Arena i dag når vi gjestet Kristiansand og Start for den 5 serierunden av årets Obos-liga. 
 

Dennis Møller Wolfe sendte oss opp i ledelsen etter  23 min når han fanget opp returen etter at Jesper Eikrem sitt frispark ble blokkert og sendte ballen ned i hjørnet ved stolpen. 
 

Start utlignet på en dødball etter 42 minutter og lagene gikk til pause på stillingen 1-1. Start startet den andre omgangen best og etter 59 minutter så sendte den tidligere Åsane spilleren, Håkon Lorentzen Start opp i en 2-1 ledelse.

Etter 70 min så utlignet vi til 2-2 ved Erling Myklebust. Knut Haga slår ett innlegg fra venstre som treffer Erling på brystet inne i boksen. Erling har god tid og får tatt ned ballen og avsluttet fra omtrent 5 meteren og dermed er vi inne i kampen igjen. 
 

To minutter før fulltid så sender Kristoffer Barmen oss til himmels når han dunker inn 3-2 etter en corner. Start keeperen bokser ballen til Barmen som får stå helt alene og dunke ballen i mål og dermed tok vi vår første seier for året!

 

Annonse fra Obos-ligaen: