
Rekordovergang for Åsane fotball Kvinner
Milena Kokosz tar steget videre til toppen av toppserien.
Foto: Odd Løvset/Hordalandsfotball
I det som er et rekordsalg for Åsane Kvinner har Åsane og Rosenborg blitt enige om en overgang for vår kaptein Milena Kokosz.
Milena kom til Åsane fra Eidsvåg i 2017 sammen med blant annet vår toppspillerutvikler Kim Røtne og tidligere Åsane spiller Julie Isene, allerede høsten 2017 debuterte hun for a-laget i en bortekamp mot Kongsvinger.
I 2018 var hun også med på det sterke Åsane laget som vant Norway cup uten å slippe inn et eneste mål i turneringen.
Etter en solid 2020 sesong der hun dannet en farlig front trio sammen med Synne Eide Bjørnebøle og Anna Østrem, ble hun hentet av Arna Bjørnar til toppserien.
I 2022 var Milena tilbake og ble en viktig brikke både på og utenfor banen i laget som rykket opp til toppserien.
Etter 2 sesonger med toppserie erfaring og ikke minst deltagelse i sommerens europamesterskap for Polen er tiden inne for å ta steget opp i toppen av norsk fotball.
Milena har spilt 153 kamper og scoret 33 mål for Åsane i sin karriere her.
Vi ønsker Milena masse lykke til i Rosenborg og takker hun for noen fantastiske år i Åsane, hun vil alltid være en ekte Åsane legende.