Mons Ivar Mjelde tar over som hovedtrener i Åsane Fotball

Mons Ivar Mjelde har takket ja til jobben som hovedtrener i Åsane Fotball med virkning fra 01.12.2016.

Mjelde har signert en 2-års kontrakt med klubben. Mjelde har lang erfaring fra toppfotball og har bl.a. trent Brann, Start, Bryne og Fredrikstad.

Åsane Fotball har de siste 3 årene vært trent av Kjetil Knutsen. Knutsen sikret opprykk til OBOS ligaen med klubben i 2014 og resultatene i 2015 sesongen var en 12. plass, og en 10. plass 2016 sesongen.

Kjetil Knutsen har vært en meget viktig brikke for å nå klubbens mål om å bli en stabil OBOS liga klubb. Knutsens avtale med Åsane Fotball går ut i 2016 og vil ikke bli fornyet.  Åsane takker Kjetil Knutsen for den innsatsen han har gjort de siste 3 sesongene.

Åsane Fotball er en ung klubb og et resultat av en sammenslåing av Åsane Fotball Gutter og Åsane Fotball i 2015.

Åsane Fotball har i 2015/2016 lagt et stort arbeid ned i å involvere alle parter i klubben for å få til en vellykket sammenslåing. Vi har bl.a. involvert spillere, trenere, lagleder og sponsorer i å utforme klubbens visjon og verdier. Åsane Fotball er en breddeklubb og en toppklubb under samme tak og vårt mål er å være en klubb for alle i Åsane.

Åsane Fotball ønsker å bruke Mons Ivar Mjelde sin brede erfaring fra Brann, Bryne, Start og Fredrikstad til å være med å bygge den klubben alle i Åsane ønsker seg. 

Annonse fra Obos-ligaen: