Her starter fotballreisen

92 barn sparket sin aller første Åsane-ball på Rolland lørdag 22. august. Siden har enda flere kommet til, og dermed er fotballreisen i gang for årets nye årskull.

Annonse:

Hvor den reisen ender, vet ingen. Kanskje blir fotballen en liten del av oppveksten, kanskje blir den en livslang kjærlighet, og kanskje vil noen en dag drømme om å nå toppen. Det viktigste er at alle får være med.

Det er noe helt eget med de første fotballtreningene. Ballen er kanskje litt stor, leggskinnene litt uvante og det er ikke alltid like lett å vite hvilken vei man skal løpe. Men det viktigste er på plass: Gleden over å være med.

I august ønsket Åsane Fotball velkommen til våre aller yngste årskull, barn født i 2020 og 2021. For de aller fleste er dette det første ordentlige møtet med fotballen, og starten på en fotballreise som kan bli både kort, lang, morsom, lærerik og kanskje til og med ta dem helt til A-laget en dag.

På den første treningen lørdag 22. august møtte hele 92 spillere opp. På treningene mandag og onsdag uken etter fant enda flere barn veien til Rolland, og vi håper å se mange nye ansikter også i tiden som kommer.

For oss i Åsane Fotball handler barnefotball først og fremst om å skape et trygt og godt sted å høre til, der barna kan bli kjent med fotballen gjennom lek, mestring og fellesskap. Det er her det hele starter.
 

Nye treningstider

Jenter født i 2020 og alle barn født i 2021:
Mandager kl. 16.30 - 17.30 på Rolland.

Gutter født i 2020:
Onsdager kl. 16.30 - 17.30 på Rolland.

Om man ikke hadde anledning til å delta på de første treningene, er det selvsagt helt ok. Det er bare å møte opp på neste trening, her er alle hjertelig velkommen.
 

Vi trenger også flere voksne på laget

For at vi skal kunne skape gode og trygge fotballmiljøer for alle barna, trenger vi også engasjerte foreldre og andre voksne som har lyst til å bidra rundt lagene.

Onsdag 2. september kl. 17.30 inviteres alle som har meldt sin interesse for trenerrollen til møte på Rolland. Her legger vi grunnlaget for gruppene videre.

Har du lyst til å bidra som trener, men ikke har meldt deg ennå? Det er fortsatt mulig å bli med. Ta kontakt med breddeansvarlig Sturle Larsen på [email protected] eller møt opp på Rolland kl. 17.30.

Velkommen til Åsane Fotball!

Annonse fra Obos-ligaen: