
Før kamp: Fredrikstad-Åsane
Åsane møter i morgen Fredrikstad i en viktig kamp i bunnstriden i OBOS-Ligaen A-laget
Åsane møter i morgen Fredrikstad i plankebyen. Det er duket for en spennende kamp, der Åsane med seier vil forsterke sin luke til nedrykksstriden ytterligere.
Det er også duket for Mons Ivar Mjelde sin retur til Fredrikstad som han ifjor trente på høsten og reddet de fra nedrykk.
Åsane ligger nå på 13 plass med 23 poeng og Fredrikstad på 14 plass og kvalifisering med 16 poeng. Ved seier så vil Åsane da ha en 10 poengs ledelse når det gjenstår åtte kamper av sesongen.
Seier er også viktig for å holde tritt med muligheten for å havne på topp 6 og kvalifisering. Det er nå syv poeng opp til Ull/Kisa som ligger på 6 plass.
To mann ute
Åsane mangler til denne kampen to mann og har en liten utfordring i forsvaret. To av tre faste midtstoppere er ikke med til Fredrikstad.
Sindre Austevoll ble skadet i forrige kamp og mister resten av sesongen og kaptein Eirik Wollen Steen fikk sitt tredje gule kort i forrige kamp og må sone karantene mot Fredrikstad.
Du kan være med å tippe resultatet mot Fredrikstad og vinne to billetter til neste hjemmekamp mot Jerv her!
Kampen kan du se på Eurosport Player fra klokken 18 i morgen!