Endelig seier igjen

Åsane tok sin første seier på en god stund mot Levanger i dag.

Åsane tok imot Levanger på Myrdal Gress i dag til den 16 serierunden i OBOS-Ligaen og for en nervepirrende kamp det ble.

Åsane startet kampen i hundre og allerede etter ni minutter kom den første scoringen. Åsane fikk frispark på ca 17 meter og Joachim Soltvedt ladet kanonen. Skuddet ble blokkert inne i feltet, men returen havnet hos Senai Hagos som banket ballen i nettaket til stor jubel på Myrdal.

Det skulle ikke gå mange minuttene før det igjen ble jubel på Myrdal. Kun tre minutter senere ble det tatt en kort variant på corner som endte med innlegg fra Joachim Soltvedt. Soltvedt traff Eirik Wollen Steen som headet ballen kontant i nettet bak Levanger sin keeper.

Rett før pause så burde Åsane gått opp i 3-0. Senai Hagos slår en presis pasning til Geir André Herrem som kommer alene mot Levanger sin keeper. Joachim Soltvedt kommer på et godt løp inn i boksen som Herrem ser. Herrem sender ballen til Soltvedt som er bedre plassert og får avsluttet, men en god redning fra Levanger sin keeper hindrer at det står 3-0 der.

-Altfor lenge siden sist

-Det har vært altfor lenge siden sist seier som var 16 mai. Vi er veldig fornøyd med og ta tre poeng mot et robust, rutinert og god Levanger lag i dag. Vi er veldig god i første omgang og er klart det beste laget da. Vi går opp i en 2-0 ledelse og bør egentlig ha 3-0 til pause, Sier Mons Ivar Mjelde

-Når Levanger går opp i 2-1 tidlig i andre omgang så får vi et trøkk på oss, men heldigvis så klarer vi å ri unna. Det er nære på noen ganger, men folk jobber til krampen tar de. Jeg har ingenting å utsette på vinnerviljen i denne kampen, fortsetter Mons Ivar Mjelde

Nervepirrende andre omgang

I den andre omgangen så tar Levanger mer over og presser til tider Åsane ganske kraftig. Åsane har sine muligheter til å punktere kampene, men klarer ikke utnytte mulighetene sine. 

Reduseringen til Levanger kom i det 56 minuttet. Levanger angriper på høyre siden og kommer seg inn i feltet. Sondre Bjørshol er så vidt borti Levanger spilleren som går over ende og Levanger får et noe billig straffespark som de scorer på.

Etter reduseringen så er det Levanger som presser på og styrer spillet og kommer til noen store muligheter, men en god Borger Thomas i mål hindrer at Levanger får flere mål i kampen som ender med 2-1 seier til Åsane.

Se jubelen fra garderoben etter seieren her:


Kampfakta

  • Disse 11 startet:

  • Borger Thomas

  • Martin Ueland, Eirik Wollen Steen, Sindre Austevoll, Mads Songve

  • Joachim Soltvedt, Simen Lassen, Simen Brekkhus, Senai Hagos

  • Kristoffer Nesse Stephensen, Geir André Herrem

  • Bytter: Sondre Bjørshol for Mads Songve i det 52min. Sindre Austevoll og Stian Nygard for Simen Lassen og Senai Hagos i det 80minutt.

Annonse fra Obos-ligaen: